soczewki

Sesje biznesowe – dlaczego są nam niezbędne, jak wyglądają przygotowania do nich

Sesje biznesowe są współcześnie coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców (i nie tylko) działających w różnych branżach. Dobrze wykonana sesja biznesowa pozwala nam zaprezentować się od jak najlepszej strony, a tym samym zwrócić uwagę klientów, partnerów biznesowych, a nawet potencjalnych pracodawców.

Profesjonalna sesja biznesowa – po co nam ona?

Profesjonalna sesja biznesowa ma nam pomóc w wydobyciu tych cech naszej osobowości, które są szczególnie przydatne w życiu zawodowym. Dzięki dobrze wykonanym zdjęciom będziemy postrzegani jako eksperci w swojej dziedzinie, co zdecydowanie zwiększy szanse na sukces w biznesie i pozwoli nam wyprzedzić konkurencję. Zdjęcia będące efektem sesji biznesowej są zamieszczane na stronach internetowych firm, w mediach społecznościowych, przy publikacjach danej osoby. Zazwyczaj z powodzeniem możemy wykorzystać je w nieszablonowym CV.

Iwona Okraska, fotograf: Krzysztof Zaleski

Sesje biznesowe – niezbędne przygotowania

Żeby sesja biznesowa była udana, musimy zadbać o profesjonalny wizerunek. Fotografowie odpowiedzialni za sesje biznesowe zalecają, żeby wybierać stroje wykonane z materiałów w jednolitych kolorach. Jeżeli zakładamy koszulę, warto jest postawić na biel, pastele lub inne jasne kolory. Marynarka natomiast może być w kolorze czarnym, granatowym, szarym, grafitowym, ewentualnie niebieskim. Dobrym pomysłem jest zabranie na sesję kilku zestawów ubrań. W ten sposób nasze zdjęcia będą bardziej różnorodne, co więcej będziemy mogli przekonać się jak nasze stroje prezentują się w obiektywie aparatu (jeżeli nie będziemy zadowoleni z efektu, mamy szansę się przebrać).

Zdecydowanie unikajmy kolorów, które są jaskrawe. Problem z nimi polega na tym, że mogą rozpraszać uwagę odbiorcy zdjęcia, a fotografowi utrudniają obróbkę graficzną. Zrezygnujmy z ubrań prześwitujących (z oczywistych względów), błyszczących, w drobne wzory. Również duże grafiki na ubraniach nie wyglądają profesjonalnie. Nasz strój powinien być dokładnie wyprasowany, gdyż aparat fotograficzny uchwyci nawet zagniecenia, które są niewidoczne na żywo. Niepożądane na zdjęciach biznesowych są głębokie dekolty. Z kolei golfy nie nadają się dla każdego, gdyż optycznie skracają szyję.

Jeżeli zależy nam na nieskazitelnym wizerunku, unikajmy bardzo wyrazistej biżuterii i akcesoriów.

Osoby, które noszą okulary bez przeszkód mogą je założyć również do sesji biznesowej. Jeśli jednak na co dzień nosimy soczewki kontaktowe, do zdjęć powinniśmy je zdjąć (oczy w soczewkach wyglądają na zdjęciach nienaturalnie).

Warto zadbać również o elegancką fryzurę i makijaż. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby wyglądały one naturalnie (nie eksperymentujmy z krzykliwymi kolorami).

Sesje biznesowe – o czym jeszcze musimy pamiętać?

Podczas pierwszego spotkania z fotografem biznesowym dowiemy się jak pozować, żeby doskonale wychodzić na zdjęciach – weźmy sobie do serca jego wskazówki. Szalenie ważne jest pozytywne nastawienie. Na sesję dobrze jest przyjść wyspanym, wypoczętym, w dobrym nastroju. Przed zdjęciami warto jest zjeść lekkostrawne śniadanie.

Sesje biznesowe – jak znaleźć najlepszego fotografa?

Współcześnie zapotrzebowanie na sesje biznesowe jest tak duże, że wielu fotografów oferuje nam wykonanie tego typu zdjęć. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia biznesowe wymagają nie tylko zmysłu estetycznego, ale też wiedzy i doświadczenia, dlatego nie należy zlecać ich pierwszej lepszej osobie. Zanim podejmiemy współpracę z konkretnym fotografem, koniecznie zapoznajmy się z jego portfolio.

Dodaj komentarz