nowa praca

5 sposobów na znalezienie pracy marzeń

Wciąż wiele osób nie jest zadowolonych ze stanowiska, które piastują lub firmy, w której są zatrudnione. A przecież jest to ważna sfera naszego życia, która powinna dawać nam satysfakcję. Często, aby znaleźć posadę, która będzie spełniała nasze oczekiwania, musimy przejść bardzo długą drogę. Jakie są sposoby na znalezienie pracy marzeń? Podpowiadamy.

1. Nauka i podnoszenie swoich kompetencji

Jeżeli już wiemy, jaka jest nasza praca marzeń, warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć wykształcenie i umiejętności, które pozwolą nam na otrzymanie wymarzonej posady. Warto więc najpierw przeanalizować oferty pracy pod kątem wymagań, jakie pracodawcy stawiają przyszłym kandydatom i dążyć do tego, aby wszystkie z nich spełniać. Oznacza to że jeżeli konieczne jest posiadanie na przykład studiów, których nie ukończyliśmy, warto je rozpocząć. Jeśli zaś na wymarzone przez na stanowisko potrzebne są jakieś konkretne umiejętności, które możemy zdobyć, uczęszczając na przykład na kurs, również warto zapisać się na takie szkolenie.

2. Stworzenie profesjonalnego CV

Kolejnym sposobem na znalezienie pracy marzeń jest przygotowanie profesjonalnego CV, w którym zamieścimy wszystkie nasze osiągnięcia, umiejętności i wykształcenie. Powinno być ono czytelne, schludne i dostosowane do stanowiska, o jakie się ubiegamy. Każdorazowo przeglądając oferty pracy w Warszawie kiedy znajdziemy interesujące nas ogłoszenie, powinniśmy swoje CV zmodyfikować w taki sposób, aby odpowiadało na wymagania konkretnego pracodawcy.

3. Napisanie listu motywacyjnego

Jeżeli jakieś stanowisko jest naszym wymarzonym to nawet jeżeli pracodawca w ogłoszeniu o nie poprosił o przesłanie listu motywacyjnego, warto go napisać i dołączyć do swoich dokumentów aplikacyjnych. Możemy w nim zawrzeć znacznie więcej informacji niż w CV i wytłumaczyć, dlaczego będziemy idealnym pracownikiem.

4. Poszukiwanie ofert pracy w internecie

Poszukiwanie swojej wymarzonej pracy warto rozpocząć od przeglądnięcia serwisów z ogłoszeniami pracodawców. Jeżeli interesuje nas konkretne stanowisko, możemy filtrować wyniki wyszukiwania tak, aby uwzględniały jedynie wyselekcjonowane oferty pracy. Warto również założyć profil na Linkedin lub GoldenLine i skrupulatnie go wypełnić, ponieważ tam praca marzeń może znaleźć nas sama.

5. Sieć kontaktów

Swoje poszukiwania wymarzonej pracy powinniśmy rozszerzyć również o naszą sieć kontaktów. Są to osoby, z którymi kiedyś pracowaliśmy, rodzina oraz znajomi. Być może któryś z nich wie o wakatach, które spełniają nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz