produkcja lekow

Usługowa produkcja suplementów diety zalety takiego rozwiązania

Badania statystyczne bezsprzecznie dowodzą, że wskaźnik spożycia suplementów diety w Polsce należy do jednych z najwyższych w Unii Europejskiej. Z roku na rok Polacy coraz chętniej sięgają po zróżnicowane suplementy diety, wydając na ich zakup coraz więcej pieniędzy.

Czym są suplementy diety?

Najogólniej rzecz ujmując suplementy diety są środkami spożywczymi będącymi źródłem wielu składników odżywczych, witamin i minerałów. Ich przyjmowanie ma na celu wzmocnienie organizmu poprzez uzupełnienie codziennej diety. Wyróżniamy wiele rodzajów suplementów diety. Do jednych z najczęściej przyjmowanych suplementów diety należą przede wszystkim wszelkiego rodzaju  witaminy, jak również wapń, magnez i cynk. Suplementy diety są najczęściej dostępne w formie tabletek i kapsułek, rzadziej zaś w proszku i w płynie.

Produkcja kontraktowa suplementów diety

Wprowadzenie na rynek w pełni bezpiecznych i sprawdzonych suplementów diety wymaga niezwykle dogłębnej wiedzy z wielu dziedzin nauki. Proces produkcji i wprowadzenia na rynek suplementów diety wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga stałej współpracy z szerokim gronem specjalistów. Dlatego najbardziej skutecznym i efektywnym rozwiązaniem jest całkowity outsourcing w zakresie produkcji suplementów diety.

Produkcja kontraktowa w przemyśle farmaceutycznym jest jednym z typów działalności outsourcingowej, która polega na zleceniu części zadań własnych innym przedsiębiorcom. To produkcja na zlecenie firmy zewnętrznej wykonywana przez doświadczone firmy produkcyjne w ramach outsourcingu produkcji.

W ramach kompleksowej produkcji kontraktowej dzięki wykwalifikowanym specjalistom oraz nowoczesnemu zapleczu technologicznemu, suplementy diety mogą być wytwarzane zarówno w formie stałej (kapsułki miękkie) jak i w formie płynnej. Suplementy diety w formie kapsułek miękkich mają otoczkę żelantynową (najczęściej rybią, wołową, wieprzową). Suplementy diety są produkowane przez profesjonalny podmiot z wykorzystaniem najwyższej klasy surowców. Mogą być kapsułki jedno lub dwukolorowe z połyskiem lub matowe. Można im też nadać różnorakie kształty i rozmiary dostosowane do indywidualnych preferencji konsumenta. Osiągnięcie takiego poziomu technologicznego jest możliwe jedynie dzięki wykwalifikowanej kadrze specjalistów, innowacyjnym parkom maszynowym oraz odpowiednio wyposażonym pionem badań i rozwoju.

Zalety usługowej produkcji suplementów diety

Usługowa produkcja suplementów diety cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością. Po takie rozwiązanie sięgają zarówno mali przedsiębiorcy wchodzący dopiero na rynek jak również Ci, którzy mogą się już pochwalić dużą rozpoznawalnością marki.

Obecnie kontraktowa  produkcja suplementów diety jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Gwarantuje obniżenie kosztów produkcji, logistyki, utrzymania firmy a zwłaszcza zapewnia wysoką jakość produktów dostarczanych na rynek, sygnowanych nazwą marki głównej. Produkcja kontraktowa eliminuje konieczność poszukiwania i zatrudniania w szeregach własnego zakładu  wyspecjalizowanego grona ekspertów oraz osób mających szerokie doświadczenie w projektowaniu suplementów diety. Niższe koszty produkcji z jednoczesnym zachowaniem wysokiej jakości produktu pozwalają na istotne zwiększenie budżetu marketingowego. Ponadto samodzielna produkcja jest narażona na ryzyko związane z popełnieniem  wielu kosztownych błędów, a w przypadku produkcji kontraktowej za ryzyko niepowodzenia odpowiada podmiot podejmujący się produkcji suplementów.

Co za tym idzie kontraktowa produkcja suplementów diety nie pociąga za sobą dużego ryzyka inwestycyjnego, gdyż nad każdym etapem wytwarzania określonego specyfiku czuwają odpowiednio przeszkoleni kontrolerzy jakości. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą liczyć na odpowiednią pomoc fachowców w doborze odpowiedniej receptury preparatu, składu suplementu diety, a nawet wyglądu pojedynczych porcji suplementów i ich opakowań.

Dodaj komentarz