outsourcing bhp

Usługi BHP dla firm – co wchodzi w ich zakres?

Zagwarantowanie swoim pracownikom odpowiedniego poziomu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy to jedna z ważniejszych kwestii. Przewidują to zresztą przepisy polskiego prawa. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług BHP, to zapewniamy sobie audyty i ocenę ryzyka. Poza tym zagwarantowane będzie także opracowanie dokumentacji. Dodatkowo firmy takie wykonują kontrole i inspekcje.

Co możemy zyskać dzięki usługom BHP dla firm?

Wciąż są przedsiębiorcy, którzy wychodzą z założenia, że wiele zadań można zrealizować całkowicie samodzielnie i we własnym zakresie. Czy jednak jest rzeczywiście sens zatrudniać specjalistów od BHP, co będzie się wiązać na przykład z zapewnieniem miejsca pracy? O wiele lepiej jest wykorzystać usługi BHP dla firm, czyli będzie to oferta na zasadach outsourcingu. Tego rodzaju ofert jest całe mnóstwo i bardzo szybko można się skontaktować z takimi specjalistami. Natychmiast się dowiemy, że dzięki temu możemy mieć gwarantowane profesjonalnie wykonane audyty. Zapewniona będzie także ocena ryzyka. W ten sposób identyfikuje się potencjalne zagrożenia dla pracowników. Oceniana jest infrastruktura, maszyny i narzędzia, a także procedury. Analizuje się również czynniki środowiskowe takie jak substancje chemiczne lub ergonomiczne warunki pracy.

Regularne szkolenia BHP

Jedną z ważniejszych kwestii w przypadku takich szkoleń jest zagwarantowanie dostarczania profesjonalnej wiedzy i umiejętności wtedy, kiedy jest to konieczne. Tylko jednak wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem zawodowym wiedzą, jak to dobrze zrobić i jak jeszcze dodatkowo opracowywać dokumentację BHP. Aktualizacja takich dokumentów jest bardzo ważna. Chodzi o instrukcje bezpieczeństwa albo procedury postępowania w przypadku wystąpienia groźnego wypadku. Dokumentacja taka przewiduje także plany ewakuacji i protokoły postępowania. Poza tym pracownicy mogą uzyskać uprawnienia na wózki widłowe, a dodatkowo zapewnione jest także wsparcie dla pracodawcy, jeżeli chodzi o wdrażanie aktualnych procedur związanych ze zmianami w przepisach.

Dodaj komentarz