samsung galaxy s22

Nightografia ze smartfonem Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB

Nightografia jest niestety pojęciem, które nie każdemu jest znane. Czasami mamy z nią styczność, chociaż nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Sprawdź, czym właściwie jest, dlaczego staje się tak popularna oraz czy nowy smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB będzie w tym przypadku odpowiednim wyborem!

Dla kogo Nightografia może być ciekawa?

Takie pojęcie jak Nightografia nie dla wszystkich może być w pełni zrozumiałe. To oczywiście połączenie takich słów jak night (czyli po angielsku noc) oraz fotografia. Jednak w tym przypadku nawiązanie to dotyczy zdjęć wykonywanych przy użyciu smartfona.

Jako że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy telefon wyposażony jest w aparat, to możliwość uchwycenia wyjątkowych kadrów jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Kogo w szczególności może zainteresować Nightografia? Zapewne będą to osoby, które po prostu mają smykałkę to robienia zdjęć. Tutaj warto mieć jednak na uwadze, że fotografowanie za dnia różni się znacząco od tego występującego już po zmroku. Gorsze warunki oświetleniowe poniekąd wymuszają na nas sięgnięcie po nieco lepszy sprzęt. A więc jak robić zdjęcia nocą telefonem i czy w ogóle jest to możliwe?

Jak nie robić zdjęć nocnych?

Na samym wstępie warto powiedzieć sobie, czego lepiej unikać w przypadku wykonywania nocnych ujęć. Będzie to kluczowe w zrozumieniu, dlaczego fotografowanie za dnia jest znacznie prostsze. Nawet jeżeli masz już idealny aparat do zdjęć nocnych, to początkowo poleca się skorzystać ze statywu bądź poćwiczyć stabilne trzymanie urządzenia. Z racji tego, że ilość wpadającego do soczewki światła jest niewielka, musimy liczyć się z tym, że czas naświetlania jest nieco dłuższy. W tym momencie nie możemy wykonywać ekspresywnych ruchów, ponieważ doprowadzi to do poruszenia obiektów znajdujących się na fotografii.

Jeżeli tylko masz taką możliwość, szukaj możliwie jak najlepiej doświetlonych kadrów. Samo źródło światła powinno znajdować się głównie przed obiektem, a nie za nim, ponieważ w innym przypadku powstanie efekt opierający się głównie na podkreśleniu konturów.

Czy Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB to odpowiedni aparat do zdjęć nocnych?

Gdy wiesz już, jak robić zdjęcia nocą telefonem, zastanów się nad tym, jaki smartfon okaże się tutaj idealnym narzędziem do ćwiczeń. Nie da się nie wspomnieć o często wskazywanej propozycji z tego zakresu. Będzie to Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB z wyświetlaczem Dynamic AMOLED 2X z Vision Booster i jasnością sięgającą nawet 1750 nitów.

Jednak w tym przypadku należy skupić się głównie na możliwościach, jakie dają nam obecne tutaj aparaty. Warto przekonać się, jak działa model o wysokiej rozdzielczości 108 MP.  Zaawansowana sztuczna inteligencja doskonale rozjaśnia ciemne punkty na zdjęciu. Szczególna matryca wykrywa niewielką ilość oświetlenia, a następnie łączy megapiksele w bloki po dziewięć, by w ten sposób zwiększyć ich rozmiar. Z tyłu urządzenia znajdują się aż cztery aparaty. Z przodu natomiast został umieszczony aparat idealny do tworzenia autoportretów, czyli selfie. Jest to aż 40 MP!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz