Etapy przygotowania towaru do wysyłki

W czasach dynamicznego rozwoju branży e-commerce liczba docierających do nas paczek oraz tych, które sami nadajemy, cały czas rośnie. Zastanów się, jak często zwracasz uwagę na to, w jaki sposób została zapakowana przesyłka, którą otrzymałeś. Z pewnością niejednokrotnie dotarła do Ciebie paczka z solidnie zabezpieczoną zawartością. Być może zdarzyło się również tak, że produkty uszkodziły się, ponieważ nie były odpowiednio zapakowane. W artykule omawiamy, jak przygotować towar do wysyłki.

Przygotowanie towaru do wysyłki

Pierwszym etapem przygotowania towaru do wysyłki jest skompletowanie wszystkich elementów, które mają znaleźć się wewnątrz paczki (wysyłany towar, paragon czy faktura). Następnie, po doborze odpowiedniego rozmiaru opakowania, należy umieścić wszystko wewnątrz pudełka, odpowiednio zabezpieczając zawartość. Do wypełnienia można użyć np. folii bąbelkowej, papierowych wypełniaczy, poduszek powietrznych czy skropaku. Warto wybierać ekologiczne sposoby wypełnienia, które są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż te wykonane z plastiku i tworzyw sztucznych, które nie ulegają biodegradacji.

Jak zapakować paczkę do wysłania – porady

Jeśli wszystkie towary wraz z wypełnieniem znalazły się wewnątrz paczki – możesz ją zapakować. Najlepiej nadawać przesyłki w kartonach, ponieważ dobrze zabezpieczają one zawartość, można je łatwo zmierzyć i wykorzystać wielokrotnie. Ostatni aspekt jest bardzo istotny – staraj się jak najczęściej wykorzystywać pudełka, które już wcześniej służyły jako opakowania przesyłek. Jeśli nadają się do użycia, mogą posłużyć jeszcze innym osobom. Karton trzeba koniecznie zabezpieczyć przed otwarciem i ochronić przed ewentualnymi uszkodzeniami. Najwygodniej jest owinąć go taśmą klejącą. Jeśli musisz nakleić na paczce etykietę wysyłkową, pamiętaj, by odpowiednio ją osłonić. Możesz pokryć jej powierzchnię prześwitującą taśmą lub umieścić w przyldze kurierskiej. To bardzo ważne, ponieważ podczas transportu etykieta może ulec przetarciu lub zamoczeniu. Ze względu na to, że znajdują się na niej takie informacje, jak m.in. dane adresata, numer przesyłki czy kod kreskowy, nie można do tego dopuścić.

Pakowanie przesyłek kurierskich – dlaczego to ważne?

Wiesz już, jak wygląda przygotowanie towaru do wysyłki, więc warto zwrócić uwagę na to, dlaczego konieczne jest tak dokładne pakowanie przesyłek. Odpowiedź jest bardzo prosta – po to, by towar w nienaruszonym stanie dotarł do odbiorcy. Niestety wciąż dochodzi do sytuacji, w których ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń wewnątrz kartonu wysyłkowego towary uszkadzają się lub nawet niszczą. Można temu bardzo łatwo zapobiec, stosując się do zamieszczonych powyżej instrukcji. Dbaj o swoje produkty i dostarczaj je do klientów w idealnym stanie. To opłaca się znacznie bardziej niż realizacja późniejszych reklamacji, a przy tym zwiększa zaufanie do prowadzonego przez Ciebie sklepu – dzięki temu każdy z Twoich klientów może liczyć na najwyższej jakości usługi.

Dodaj komentarz