wirtualne biuro

Dokonywanie zmian w spółce – kogo trzeba poinformować?

Jeśli planujesz wprowadzać zmiany w spółce, jako przedsiębiorca jesteś odpowiedzialny za to, aby zostały one zgłoszone zgodnie z obowiązującymi zasadami. Kogo powinieneś zatem o nich poinformować i w jaki sposób możesz to zrobić? Poznaj podstawowe informacje.

Zmiany danych spółki w KRS

Prowadząc spółkę partnerską, jawną, komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjną, w przypadku pojawienia się zmian z nią związanych, należy poinformować o nich Krajowy Rejestr Sądowy. Chodzi o te dane, które dotyczą prowadzonej przez Ciebie działalności i podlegają wpisowi do rejestru. Należą do nich m.in. siedziba oraz adres podmiotu, nazwiska i imiona osób uprawnionych do reprezentowania spółki i sposób reprezentacji. Pozostałe dane wymagające zgłoszenia znajdziesz w ustawie o KRS.

Ważne zmiany należy zgłosić na odpowiednim wniosku przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Z kolei w przypadku zmiany niektórych danych szczegółowych niezbędne może okazać się zgłoszenie do KRS specjalnie przeznaczonych do tego formularzy, które określają zakres tych zmian. Odpowiedni formularz złożyć można w biurze podawczym KRS lub listownie. Można zrobić to także online:

  • przez Portal S24 – dotyczy spółek jawnych i komandytowych

  • przez Portal Dostępowo-Informacyjny (PDI) – dotyczy wszystkich spółek

Do wniosku o zmianę danych w KRS należy dołączyć dowód uiszczenia opłaty sądowej oraz opłaty za ogłoszenie w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym”. Konieczne może okazać się również dodanie innych dokumentów, gdy ta konkretna zmiana ich wymaga. I co naprawdę ważne, zgłaszanie zmian powinno nastąpić nie później niż w ciągu siedmiu dni po zdarzeniu powodującym konieczność ich wpisania.

Profesjonalne wsparcie w obsłudze spółek

Trzymanie ręki na pulsie i dbanie o to, aby wszystkie ważne sprawy związane ze spółką, w tym zgłaszanie zmian, odbywały się zgodnie z zasadami, może być sporym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Żeby ułatwić sobie realizację podobnych obowiązków, mogą oni skorzystać z profesjonalnej pomocy. Oferują ją specjaliści z Biura Wirtualnego Wisła. Dzięki ich usłudze, jaką jest kompleksowa obsługa spółek, właściciele firm nie muszą martwić się procedurami i formalnościami.

Odwiedź stronę internetową wirtualne-biuro.pl i sprawdź, w jaki jeszcze sposób mogą pomóc Ci wykwalifikowani pracownicy dostępni pod wirtualnym adresem w Warszawie. Jeśli po zapoznaniu się z ofertą pojawią się dodatkowe pytania, możesz skontaktować się z obsługą w wygodny dla Ciebie sposób lub umówić się na spotkanie. Dowiesz się wówczas, czy taka współpraca odpowiada oczekiwaniom i rzeczywiście pozwala jeszcze skuteczniej doskonalić prowadzoną działalność.

Dodaj komentarz