HRownia | 2017-08-09

Jak przeżyć powrót do pracy po urlopie?

Jak przeżyć powrót do pracy po urlopie?

Wakacje to doskonała szansa na doładowanie akumulatorów. Nadchodzi czas planowania tak upragnionego wypoczynku. Przeglądasz oferty biur podróży, sprawdzasz loty, oglądasz katalogi: nadmorski piasek, jezioro, a może góry? W kraju czy zagranicą? Decyzja w końcu pada. Wszystko gotowe. Od dawna wyczekiwany urlop zdaje się być światełkiem, które przyświeca ostatnim dniom spędzanym w pracy. W końcu nadchodzi ten wyczekiwany termin. Piękne wojaże, relaks, czas spędzony ze znajomymi - na chwilę zapominasz o codzienności. Jednak wszystko ma swój kres.

Po beztrosko spędzonym urlopie nadchodzi moment powrotu do rzeczywistości, a wraz z nią - sterta papierów czekających na Twoim biurku. Jak podają statystyki, 16,5 mln Polaków wybiera się w tym roku na wakacje. Jak poradzić sobie z powrotem do pracy po urlopie i  sprawić, by pierwsze dni  były mniej bolesne? Zapoznaj się z radami, jakie proponuje HRownia.

 

Przygotuj pracę na Twój urlop

Przed wyjazdem na wakacje warto zadbać, aby wszelkie kwestie w pracy zostały domknięte. Dzięki temu nie będziesz stresować się nawałem czekającej na Ciebie pracy po powrocie. Niestety, nie jest to łatwe zadanie, gdyż niektórych sytuacji nie da się przewidzieć. Pamiętaj jednak, że nie jesteś sam. Poproś osobę kompetentną, która podczas Twojej nieobecności będzie mogła zająć się kwestiami, za które jesteś odpowiedzialny. Jasne instrukcje i informacje zredukują ilość telefonów podczas urlopu i ograniczą chaos po powrocie.

 

Nie wracaj na ostatni moment

Planując wyjazd, zwłaszcza dalszy, pamiętaj by zostawić sobie “czas przejściowy” na przyzwyczajenie się do rzeczywistości. Wystarczy, że będzie to jeden dzień, który zarezerwujesz sobie na “odpoczynek po odpoczynku”. Może to brzmieć zabawnie, jednak podróże bywają przecież męczące. Przesiadki na lotniskach, pośpiech na dworcach, uliczne korki czy zwyczajnie długa jazda samochodem są wyczerpujące dla organizmu. Rozważ więc, by wrócić dzień wcześniej przed zakończeniem urlopu, a zyskasz dzień na zaaklimatyzowanie się w domu i uniknięcie szoku. Możesz też poświęcić go na spotkanie ze znajomymi w ulubionej knajpie. Terapia poprzez spotkania w ulubionych miejscach w towarzystwie bliskich pozytywnie nastraja i poprawia humor.

 

Wpleć przyjemności do pierwszych dni pracy

Pierwsze dni pracy po urlopie, kiedy wciąż żyjemy wspomnieniami wakacyjnych rozrywek, staną się bardziej znośne gdy… dodamy do nich kolejne przyjemności. Po wyjściu z biura zaplanuj więc rodzinny wyjazd rowerowy, wyjście z przyjacielem na koncert czy romantyczną kolację z drugą połówką. Perspektywa czekającego na Ciebie atrakcyjnego popołudnia doda motywacji do trudnych działań w pracy.

 

Aktywność fizyczna rozładuje stres

Wakacje spędzamy na różne sposoby. Jedni wolą w pełni wysiłku zdobywać górskie szczyty, dla innych z kolei, przejawem urlopowej aktywności jest przejście z hotelu na basen. Niezależnie jakie są Twoje preferencje na spędzanie czasu wolnego, pamiętaj że wysiłek fizyczny pomaga w rozładowaniu napięcia nerwowego. Ruch redukuje stres, a wytwarzane podczas niego endorfiny poprawiają nastrój. Wybór wszak jest szeroki: siłownia, rowery, basen. Wyjście do aquaparku i korzystanie z dostępnych w nich saun czy jacuzzi z pewnością zrelaksuje Cię po pracy. Ostatnio popularne są także jump areny, gdzie wyskaczesz stres, wyładujesz emocje i zyskasz wiele frajdy.

 

Ciesz się urlopem!

Pamiętaj, że Twój wypoczynek stanie się wyjątkowy i spokojny, gdy dobrze go zaplanujesz. Przygotuj się wcześniej, pozwól sobie na dzień wolnego po przyjeździe, znajdź ciekawą rozrywkę na pierwsze dni, a powrót do codziennych obowiązków stanie się bezbolesny.https://turystyka.wp.pl/wakacje-2017-r-znamy-plany-polakow-6130760385497217a

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

“Strategia Mądrego Łowcy”- ebook na temat uczestnictwa w targach pracy od ...
2018-02-05
2018 rok to dobry czas na zmianę pracy
2018-02-02
Dobrze opisane stanowiska pracy - dlaczego są tak ważne?
2017-12-28
Dobra atmosfera w pracy - jak zadbać o swojego pracownika?
2017-12-01

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej