HRownia | 2017-08-09

Zestawienie blogów HR - czyli HRownia poleca

Zestawienie blogów HR - czyli HRownia poleca

Content marketing w HR ma się dobrze. Śledząc nazwy branżowych stron, można wnioskować, że webowy HR to rewolucja, manifest, wpływ; może być na obcasach oraz z pasją i - z pewnością - ma znaczenie. Jakie treści kryją się pod HR-owymi tytułami blogów? Które z nich warto śledzić? Oto zestawienie stron, z którymi każdy pasjonat tematyki zasobów ludzkich powinien być na bieżąco.

#1 HR na obcasach

Jak pokazują dane statystyczne, HR-em rządzą kobiety. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszy się blog Urszuli Zając-Połdyny - HR na obcasach. Autorka to pasjonatka tematyki HR, prawnik, trener i wykładowca. Na stronie znajdują się jednak wpisy nie tylko z zakresu employer brandingu czy rekrutacji, lecz także odnośnie rozwoju osobistego. To doskonała baza wiedzy dla śledzących nowinki prosto z wielkiego świata HR, poszukujacych branżowych konferencji, literatury naukowej oraz inspiracji. Warto dodać do zakładek adres bloga oraz śledzić wpisy także na Facebooku. Autorka bloga, gościła również na HRowni, dzieląc się wskazówkami na temat EB i content marketingu.

#2 HR Influencers

To kolejna propozycja skupiająca profesjonalistów w branży. Blog jest tylko jednym z wielu obszarów działalności całego think tanku, kreującego trendy i tworzącego zestaw najlepszych praktyk dla specjalistów HR w Polsce. Można tu więc znaleźć wpisy z zakresu kierunków rozwoju Human Resources, zastosowania employer brandingu, istoty kluczowych kompetencji i komunikacji w firmie, kultury organizacyjnej, a także HR strategicznego czy mentorskiego. Śledzenie bloga daje też dostęp do wartościowych informacji z zakresu przywództwa, środowiska pracy i szeroko pojętego zarządzania. Strona ta to zdecydowane must read wśród ekspertów w branży.

#3 HR ma znaczenie

O tym, że HR ma znaczenie, nie trzeba przekonywać. Warto jednak czytać. Na blogu autorstwa Michała Zaborka - prezesa firmy szkoleniowo-doradczej House of Skills - znajdują się bowiem praktyczne informacje, trendy rozwojowe oraz historie, z których można wysnuć ciekawe wnioski. Na stronie poruszane są zagadnienia również z zakresu kultury, efektywności osobistej, zespołowej i organizacyjnej, a także w dziedzinie pracy i kariery. Blog tworzy kilku autorów, stąd lektura doświadczeń tworzonych w odmiennych stylach jest niezwykle przyjemna. Strona obfituje w rozmaite wpisy - idealne do popołudniowej kawy.

#4 Rewolucja HR

Rewolucja HR to propozycja dla osób zajmujących się rekrutacją. Na blogu publikowane są nie tylko artykuły, lecz także praktyczne studia przypadków, oparte o historie różnych firm. Treść podawana jest w przyjemny, ale i konkretny sposób, a jej celem jest nakierowanie HRowców na konkretne rozwiązania problemów pojawiających się w branży. Jak rekrutować z wykorzystaniem wideorekrutacji? Jak motywować zespół? Co to są narzędzia psychometryczne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na blogu Rewolucja HR. To zdecydowanie miejsce, które powinien odwiedzać każdy HRowiec chcący bliżej poznać narzędzia HR. Autorką bloga jest ekspert HRowni, Ewelina Stachowiak.

#5 HR z pasją

Joanna Kamińska, doświadczony HR manager i psycholog, pasję do zasobów ludzkich czuje od lat. Jako specjalista w budowaniu działów personalnych, a także doradzaniu firmom w zakresie polityki personalnej oraz zastosowania narzędzi HR, swoim doświadczeniem dzieli się z niezwykłym oddaniem na blogu. Lekki styl pisania w połączeniu z aktualną tematyką zachęcają do bieżącej lektury. Autorka nie tylko prezentuje konkretne informacje, ale też dzieli się swoimi przemyśleniami wynikającymi z pracy oraz prezentuje wartościowe branżowe eventy. Na blogu znajdziesz również propozycję dołączenia do Akademii HR, co wiąże się z możliwością dostępu do szkoleń otwartych oraz biznesowych.

#6 Candidate Experience

Candidate Experience, blog Zyty Machnickiej, to baza inspiracji przede wszystkim z zakresu employer brandingu, lecz także wielu aspektów budowania środowiska pracy. Jak stać się lepszym pracodawcą? Zyta Machnicka radzi, po jakie narzędzia warto sięgać. Na stronie znaleźć można też artykuły z zakresu budowania marki zespołu, prowadzenia rekrutacji oraz budowania atmosfery w firmie. Blog to kopalnia wiedzy w dziedzinie EB oraz zachęta do stania się członkiem projektu ebmasters, czyli społeczności zrzeszającej pasjonatów i praktyków employer brandingu. Wywiad z ekspertką na HRowni przeczytasz tutaj.

#7 Paulina Basta

Blog Pauliny Basty, która doświadczenie w HR zdobywała zarówno na stanowiskach tradycyjnych, jak i kierowniczych oraz korporacjach międzynarodowych, tworzony jest z myślą o managerach i pracownikach. Celem jest przedstawienie zasad budowania środowiska pracy. Ale i nie tylko. Autorka dzieli się swoimi spostrzeżeniami na tematy życiowe, w szczególności kobiece. Chętnie opisuje też doświadczenia ze swoich światowych wojaży. Znakomita propozycja z serii lifestylowego HR-u.

#8 Idę na rozmowę

Idenarozmowe.pl to strefa dla obu stron - zarówno rekrutera jak i kandydata. Jednakże blog, prowadzony przez doświadczonego rekrutera - Dariusza Knyziaka, jest przede wszystkim zbiorem wskazówek dla kandydatów ubiegających się o dane stanowisko. O rekrutacji szczerze i z przymrużeniem oka, nieco ironiczne, za to z niezwykłym poczuciem humoru. Dobre źródło wiedzy, jak przygotować się do rozmowy. O tym że rozmowa o pracę to nie teatr, przeczytasz na stronie HRowni.

Powyższe zestawienie, to tylko niektóre propozycje z dostępnych blogów o tematyce HR. Z pewnością warto być na bieżąco i śledzić nowinki branżowe. A może… samemu zacząć pisać? Z pewnością warto zaczerpnąć wiedzy z obejmujących wiele tematów blogów prowadzonych przez ekspertów HRowni.

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

“Strategia Mądrego Łowcy”- ebook na temat uczestnictwa w targach pracy od ...
2018-02-05
2018 rok to dobry czas na zmianę pracy
2018-02-02
Dobrze opisane stanowiska pracy - dlaczego są tak ważne?
2017-12-28
Dobra atmosfera w pracy - jak zadbać o swojego pracownika?
2017-12-01

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej