HRownia | 2016-12-20

Testy psychometryczne

Testy psychometryczne

Problem niedopasowania kandydatów jest obecny w każdym przedsiębiorstwie. Wzrost znaczenia kompetencji miękkich wiąże się z niemałym wyzwaniem dla rekruterów. Ocena osoby, aplikującej na dane stanowisko, w oparciu o papierowe CV, nie zawsze jest rzetelna i słuszna. Z pomocą w dokonaniu trafnego wyboru podczas procesu rekrutacji przychodzi analiza psychometryczna, która służy usprawnieniu procesu rekrutacji, selekcji, ocenie oraz rozwojowi pracowników.

 

Narzędzie pozwala określić posiadane przez kandydata predyspozycje, dostarcza informacji odnośnie jego zachowania w środowisku pracowniczym oraz wskazuje stopień dopasowania do wybranej posady. Dzięki psychometrii możemy rozpoznać skuteczne sposoby motywowania oraz wykorzystania potencjału pracownika. Ma to wpływ na efektywne zarządzanie zespołem, co z kolei przekłada się na bardziej wydajną pracę i ograniczenie kosztów, wynikających z niedopasowania zatrudnionej osoby do stanowiska.

 

Zalety narzędzia

 

  • możliwość określenia profilu osobowego kandydata,

  • zmniejszenie ryzyka niewłaściwego obsadzenia stanowisk,

  • dostępność on-line (oszczędność czasu, możliwość wykonania analizy niezależnie od miejsca, w którym przebywamy),

  • precyzyjne i klarowne raporty, dostarczające istotnych informacji odnośnie cech osobowych pracownika.

 

Ważne: Psychometria to także korzyści dla kandydatów. Wzbogacenie dokumentów aplikacyjnych o wyniki analizy profilu osobowego to gwarancja wyróżnienia się na tle konkurentów w procesie rekrutacji. Warto zaznaczyć, że rezultaty jednorazowo przeprowadzonego badania kompetencji miękkich można dołączać do nieograniczonej ilości aplikacji o pracę.

Pracodawco, pozwól sobie pomóc w dokonaniu rzetelnej oceny potencjalnego pracownika! Dowiedz się, jak skutecznie motywować swój zespół oraz zadbaj o odpowiednie wykorzystanie jego potencjału.

Kandydacie, wyróżnij się na tle konkurencji! Przekonaj się o sile swojego potencjału oraz zaprezentuj się przyszłemu pracodawcy z jak najlepszej strony. Pozwól się zapamiętać.

 

Narzędzie wspomniane w tekście:

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Rozmowa o pracę - przygotuj się pod okiem profesjonalisty!
2017-11-16
Praca tymczasowa - kiedy się na nią zdecydować?
2017-11-09
Zestresowany jak Polak. Nie umiemy godzić pracy z życiem prywatnym
2017-10-09
Testy psychometryczne w biznesie, edukacji i sporcie
2017-09-27

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej

Innowacje w HR Conference&Expo

Warszawa, Hotel Marriott

Za 4 dni

2017-11-28

Za 12 dni

2017-12-06

Za 18 dni

2017-12-12

II Kongres HR

Katowice

Za 48 dni

2018-01-11