HRownia | 2017-06-22

System do zarządzania rekrutacjami - Case Study

System do zarządzania rekrutacjami - Case Study

Talent Advisory Group Sp. z o. o. specjalizuje się w rekrutacji specjalistów IT. Wraz z rozwojem firmy zaczęły pojawiać się trudności w zarządzaniu spływającymi aplikacjami, jak również w tagowaniu i opisywaniu profili poszczególnych kandydatów, monitorowaniu przebiegu prowadzonych rekrutacji, zarządzaniu projektami rekrutacyjnymi, itd. W związku z tym zaczęto aktywnie poszukiwać narzędzia, które wspomogłoby codzienną pracę firmy. Na rynku dostępnych było szereg rozwiązań, jednak żadne z nich w ocenie Talent Advisory Group Sp. z o. o. nie było jednocześnie funkcjonalne, opłacalne ani user-friendly.

 

O systemie

Talent Advisory Group Sp. z o. o. poszukiwało systemu ściśle dostosowanego do swoich potrzeb i nakierowanego głównie na zwiększenie efektywności i wydajności pracy firmy. Priorytetem była wysoka ergonomia wdrażanego rozwiązania. System miał pozwalać na sprawne zarządzanie aktualnymi projektami rekrutacyjnymi i poszczególnymi rekrutacjami oraz umożliwiać stały dostęp bez względu na czas i lokalizację oraz bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Jednocześnie ESNC Sp. z o.o. musiało mieć na uwadze elementy funkcjonalne, które były zupełnie innymi wymaganiami niż te standardowe dla systemów klasy ERP (np. powiadomienia e-mail o zbliżających się działaniach rekrutacyjnych lub przeterminowanych kontaktach z kandydatami). System, oprócz możliwości magazynowania i przetwarzania danych, miał za zadanie idealnie wpisać się w procesy biznesowe, specyficzne dla firmy rekrutacyjnej.

 

Moduły i funkcjonalności justHunt

Zaimplementowane rozwiązanie kompleksowo wsparło działalność Talent Advisory Group Sp. z o. o.  w następujących obszarach:

1. Serwis WWW

- udostępnienie aktualnych rekrutacji

- automatyczne tworzenie aplikacji kandydatów przy ich rejestracji w portalu

2. Rekrutacje

- prowadzenie procesów i projektów rekrutacyjnych

- planowanie działań w obrębie prowadzonych rekrutacji

- rejestrowanie kompetencji kandydatów

- rejestrowanie i badanie źródeł spływających aplikacji

- dedykowany system filtrowania, grupowania i wyszukiwania kandydatów

- komunikacja e-mail z kandydatami

3. Testy rekrutacyjne

- prowadzenie rekrutacji z wykorzystaniem kwestionariuszy testowych

- ogólna i szczegółowa analiza wyników testów

 

Wdrożenie w liczbach

Na potrzeby klienta stworzonych zostało 14 grup uprawnień, 38 dedykowanych uprawnień do elementów systemu dla poszczególnych użytkowników lub grup oraz 221 uprawnień dostępowych do elementów systemu.

 

W Talent Advisory Group Sp. z o. o. wdrożony został system justHunt - najnowszy produkt ESNC Sp. z o.o. dedykowany dla firm, w których kluczową rolę odgrywają procesy rekrutacyjne.

 

Materiał sponsorowany

 

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej