HRownia | 2017-10-26

Survival Rekrutera - nowy raport HRPolska.pl

Survival Rekrutera - nowy raport HRPolska.pl

Nieustanna walka o kandydatów do pracy dla rekruterów większości branż to już chleb powszedni- rynek pracownika stał się faktem. Coraz  częściej walka ta toczy się o „być albo nie być”. Organizacja nie może przecież efektywnie funkcjonować bez odpowiednich pracowników.  

 

Poszukiwacze skarbów

Rynek zmienił się na tyle, że to kandydat do pracy teraz stawia warunki. Niejednokrotnie proces rekrutacji wygląda jak proces sprzedaży: prezentacja oferty pracy oraz negocjacje, które w przypadku specjalistów mają ogromne znaczenie. Od ich wyniku zależy bowiem, czy kandydat nie zasili zespołu konkurenta rynkowego. Jak pozyskać cennych kandydatów? Czy istnieje przepis na skuteczny proces rekrutacyjny? Jak wyróżnić swoją markę wśród innych w przyciąganiu talentów? Z jakich narzędzi korzystać, aby cały proces usprawnić? Te i wiele innych pytań zadają sobie rekruterzy niezależnie od branży.

 

Praktycy praktykom

Wiedzy należy poszukiwać u źródła. O wskazówki poprosiliśmy Ekspertów branży HR, odpowiedzialnych za rekrutację, wizerunek, narzędzia pozyskiwania kandydatów. Tak powstał Survival Rekrutera kolejny raport HRPolska.pl, absolutny must have każdego rekrutera.

 

Rekrutacja dziś i jutro

W ostatnim czasie pojawiło się wiele ciekawych narzędzi, które mają za zadanie ułatwić pracę rekruterów w dotarciu do cennych kandydatów. Popularna ostatnio sztuczna inteligencja (AI), rozwiązania wykorzystujące treści wideo oraz wszechobecna siła social media to dowody na to, że technologia zapukała do drzwi branży HR. Na naszych oczach dokonuje się kolejna Rewolucja 4.0 transformacji cyfrowej w obszarze HR. Czy pożre rekruterów?

 

Jedno jest pewne - niestandardowe i nowatorskie sposoby dotarcia do kandydatów są obecnie najbardziej w cenie. Aby wyprzedzić konkurencję, należy postawić na nieszablonowe podejście do procesu rekrutacji. Kreatywność staje się obecnie podstawową kompetencją rekrutera.

 

Jeśli zastanawiasz się:

  • Jaką wytyczyć strategię rekrutacyjną na 2018 rok?

  • Jak przyciągnąć talenty do organizacji?

  • Jak być o krok do przodu od konkurencji?

 

Pobierz: Survival Rekrutera_Raport HRPolska.pl  

 

Partnerzy Raportu: Social Media Now, Aterima HR, Fabryka Rekrutacji, PWC, Kariera.pl, HR na obcasach, Lepsza Praca, Omnisquare, Emplocity, Challengerocket.

 

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Bezpłatne warsztaty w łódzkim Idea Hub
2017-11-20
Znajdź pracownika w escape roomie
2017-11-10
Wnioski z badania WskaźnikiHR 2017
2017-11-10
Jak sprzedać ekskluzywny produkt? – bezpłatne warsztaty w Idea Hub
2017-11-08

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej

Konferencja pt. ,,Rekrutacja / Rewolucja 2018”

Warszawa, Mamaison Hotel Le Regina

Za 3 dni

2017-11-23

Innowacje w HR Conference&Expo

Warszawa, Hotel Marriott

Za 8 dni

2017-11-28

Za 16 dni

2017-12-06

Za 22 dni

2017-12-12