HRownia | 2017-02-15

Slow life - zachowaj balans i ciesz się życiem

Slow life - zachowaj balans i ciesz się życiem

Znam wiele osób, które żyją w ogromnym pośpiechu. Narzucają na siebie mnóstwo obowiązków, wyznaczają kolejne ambitne cele, zapominając w tym wszystkim o sobie, swoich potrzebach i marzeniach. Jako kobiety mamy też dodatkową skłonność dbania o wszystkich dookoła, siebie stawiając na szarym końcu. Piszę o tym z perspektywy osoby, która sama regularnie narzuca na siebie ogrom zadań – jestem w ciągłych rozjazdach, działam szybko i często brakuje mi czasu. I choć można pomyśleć, że mój tryb życia ma niewiele wspólnego z filozofią „slow life”, to dochodzę do wniosku, że staje mi się ona coraz bliższa. Pragnę podzielić się z Tobą moim sposobem na zachowanie balansu w życiu i receptą na cieszenie się każdą chwilą, będąc przy tym spełnioną businesswoman.

Gdy patrzę na swoje życie z perspektywy czasu, dochodzę do wniosku, że nie doceniałam tego, co mam i co osiągam. Najważniejszy był dla mnie sukces i dążyłam do realizacji bardzo ambitnych celów. Odbierając kolejne nagrody i zdobywając coraz wyższe tytuły, nie przeznaczałam ani sekundy na to, aby się zatrzymać i docenić siebie za to, co osiągnęłam. Od razu przechodziłam do tworzenia kolejnych planów oraz oczywiście do działania. Dziś wiem, że to był błąd. Byłam ciągle skupiona na zadaniach, żyłam bardzo intensywnie, nieustannie na najwyższych obrotach. Moje życie obfitowało w wiele doświadczeń, z których nie zawsze wychodziłam obronną ręką. Popełniłam wiele błędów, z których jednak wyciągnęłam mnóstwo lekcji na temat mojego życia i otaczających mnie ludzi. Uznałam, że życie w ciągłym stresie i pośpiechu odbiera całą radość z codzienności. Sukces nadal jest dla mnie ogromnie ważny, nadal jestem zaangażowana w kilka projektów, najnowszym z nich jest kobieca organizacja – Czerwona Szpilka. Pamiętam jednak, by zachować balans w życiu, cieszyć się z drobnostek, celebrować każdą chwilę. Dziś podchodzę do swojego życia bardziej świadomie, mam apetyt na życie. Pragnę spełniać swoje marzenia – zarówno te zawodowe, jak i osobiste. Pracuję na 100% i odpoczywam na 100%. Jestem aktywna, przedsiębiorcza i pełna optymizmu. Właśnie dlatego stworzyłam Czerwoną Szpilkę – aby inspirować kobiety, pomóc im w odkrywaniu ich potencjału i wspierać ich działania biznesowe.

 

Bądź dla siebie najważniejsza, celebruj każdą chwilę

Uważam, że cokolwiek się dzieje dookoła i bez względu na ilość obowiązków – każda z nas powinna być dla siebie najważniejsza. Powinnyśmy dbać o siebie i pamiętać o swoich potrzebach. Jeśli będziemy spełnione w obszarach, na których najbardziej nam zależy – wtedy będziemy emanować szczęściem dookoła. A jeśli my będziemy szczęśliwe i spełnione – wtedy będziemy mogły dzielić się tym z naszymi najbliższymi. Warto być tu i teraz, warto inwestować w swoje umiejętności, uczyć się nowych rzeczy, nawiązywać nowe kontakty.

 

Rozwijaj umiejętności i bądź otwarta na ludzi

Jestem zdania, że kobiety powinny dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wzajemnie wspierać w działaniach. Taka idea przyświeca spotkaniom, które organizuję w ramach Czerwonej Szpilki. Każde spotkanie ma swój temat przewodni – zaproszeni prelegenci udzielają wykładów, jest czas na networking oraz możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług. Zazwyczaj na takich spotkaniach zjawia się około 100 kobiet. W marcu jednak planuję coś znacznie większego. 18 marca we Wrocławiu odbędzie się największe organizowane przez Czerwoną Szpilkę wydarzenie dla kobiet, które oprócz wiedzy i kontaktów, dostarczy uczestniczkom dużo rozrywki i dobrej energii.

Będzie merytorycznie, inspirująco i motywująco. Wystąpią przed nami wrocławskie artystki, a na zakończenie zaśpiewa dla nas Anna Wyszkoni. Wiem, że w Ladies Day wezmą udział różne kobiety – każdej będzie przyświecał inny cel. Jedne zjawią się, by nawiązać nowe kontakty, inne by zdobyć wiedzę, będą i takie, które chcą poczuć motywacyjnego wiatru w żaglach. Bez względu na to, z jakiego powodu Ty zjawisz się na Ladies Day, bez względu na to, w jakim wieku jesteś i czym zajmujesz się na co dzień – chcę, abyś tego dnia poczuła się wyjątkowo i aby ta konferencja w pełni spełniła Twoje oczekiwania.

 

Doceniaj i dbaj o siebie – to zaowocuje!

Chcę, abyś zrozumiała, że życie w zgodzie z filozofią „slow life” zakłada docenianie siebie i dbanie o siebie. Jestem pewna, że na co dzień pełnisz wiele życiowych ról, jesteś odpowiedzialna za wiele tematów i dbasz o swoich najbliższych. Warto więc, abyś na chwilę zwolniła, odetchnęła i zrobiła coś dobrego również dla siebie. Zacznij od najprostszych codziennych zadań – celebruj posiłki, podczas rozmów bądź skoncentrowana tylko na rozmówcy, wysypiaj się. Kiedy odpoczywasz, nie myśl o pracy. Kiedy pracujesz, nie myśl o odpoczynku. Znajdź czas na swoje hobby i rozwijanie swoich umiejętności. Poznawaj nowych ludzi, inspiruj się i korzystaj z natrafiających się okazji. Czerp z życia to co, najlepsze, ponieważ życie jest jedno i zasługujesz na to, co najlepsze.

 

Autorka: Magdalena Szewczuk

CEO kobiecej organizacji Czerwona Szpilka oraz Diamentowy Dyrektor Generalny w firmie Betterware. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w sprzedaży, marketingu i budowaniu zespołów. Prowadzi biznes w Polsce, Czechach i na Słowacji. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu, na co dzień pomaga innym spełniać swoje marzenia i konsekwentnie dążyć do celu, ponieważ praca, którą się zajmuje jest jej pasją i stylem życia. Rozwija również projekty filmowe „MLM od kuchni” oraz „Przepis na sukces”.

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Raport Antal: 6 trendów na rynku kandydata w 2018 roku
2018-08-06
Oczekiwania vs. rzeczywistość. Czy przedsiębiorcy odpowiadają na potrzeby pr ...
2018-07-25
Absencja jako wynik procesów wewnętrznych w organizacji
2018-07-06
Dlaczego łatwiej znaleźć pracę niż dobrego pracownika?
2018-04-30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej