HRownia | 2018-01-18

Przedsiębiorco, rozpocznij rok dobrym uczynkiem

Przedsiębiorco, rozpocznij rok dobrym uczynkiem

Początek nowego roku budżetowego to idealny moment, by w plany biznesowe wpisać także zaangażowanie społeczne firmy. Gotowe i sprawdzone rozwiązanie proponują twórcy Szlachetnej Paczki. Pakiet Inwestora Społecznego pozwala nawet małym i średnim firmom rozpocząć efektywne działania z obszaru CSR.

Projekt Szlachetna Paczka to nie tylko grudniowy finał związany z prezentami gwiazdkowymi dla potrzebujących rodzin. To całoroczna praca tysięcy wolontariuszy, którzy odwiedzają te rodziny, poznają ich potrzeby, opiekują się także dziećmi i młodzieżą z problemami. Pakiet Inwestora Społecznego pozwala wesprzeć finansowo te działania.

„Inwestor Społeczny to innowacyjny pomysł dla firm, dający okazję do lokalnego zaangażowania w wiodący, szeroko rozpoznawalny projekt jakim jest Szlachetna Paczka. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy ludzi, którzy odnieśli sukces do tych, którym trzeba pomagać, bo sukces dopiero przed nimi” – przekonuje twórca Szlachetnej Paczki ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Firmy zyskują pewność, że ich pieniądze zostaną wykorzystane efektywnie, bo współpracują z jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych w Polsce. Przedsiębiorcy mają szansę pomagać w swoim najbliższym otoczeniu, bo Inwestor Społeczny daje możliwość wyboru wspieranej grupy wolontariuszy w określonym mieście czy nawet dzielnicy. Dzięki darowiźnie możliwe staje się między innymi szkolenie nowych wolontariuszy w regionie, co przekłada się na większą skuteczność pomagania potrzebującym rodzinom, a także zwiększenie ich liczby.  

„Działam lokalnie, bo jeśli społeczność lokalna będzie się miała lepiej to i ja będę się miał lepiej. Byle zapoczątkować łańcuch. Wypuścić dobrą energię, która pracuje dalej i pomnaża efekty” – przekonuje Krzysztof Szota, szef kancelarii podatkowej z Gdańska, który jest już Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki.

Polscy przedsiębiorcy niekiedy nie podejmują się działań CSR z obawy, że będzie to drogie, bardzo czasochłonne i związane z dodatkową biurokracją w firmie. Pakiet Inwestora Społecznego odpowiada i na te wątpliwości. Dzięki współpracy technologicznej Szlachetnej Paczki i Allegro, dołączenie do grona pomagających jest równie przystępne, jak typowe zakupy internetowe na największej platformie zakupowej w Polsce.

„Decyzję o pomaganiu można podjąć tu i teraz, siedząc przed monitorem swojego komputera. Skorzystało już z tego już ponad 100 firm, a to dopiero początek nowego roku budżetowego. Jest to więc idealny moment na decyzję o rozpoczęciu działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Wystarczy zakup pakietu Inwestora Społecznego na Allegro, by skorzystać z gotowego, sprawdzonego i efektywnego programu pomocy osobom potrzebującym” - mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR Allegro.  

Zakup pakietu Inwestora Społecznego to forma darowizny, dlatego umożliwia odliczenie jej od podatku. Przedsiębiorca będzie otrzymywał na bieżąco raporty z wykorzystania swoich pieniędzy, a dzięki kontaktowi z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, otrzyma także dodatkową możliwość zaangażowania siebie i swoich pracowników w działania charytatywne. Na przykład poprzez udział w lokalnych wydarzeniach Szlachetnej Paczki, zorganizowanie magazynu w swojej firmie czy udział w finale akcji wspólnie z wolontariuszami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/i-s 

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki
2017-08-09

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej