HRownia | 2019-04-06

Praktyki studenckie w świecie IT, czyli jak rekrutować i zatrudniać najlepszych

Praktyki studenckie w świecie IT, czyli jak rekrutować i zatrudniać najlepszych

Program Praktyk HL Tech „Internship that matters” okazał się dużym sukcesem – ubiegłoroczna edycja zebrała 850 aplikacji i zakończyła się złożeniem ofert pracy 9 uczestnikom. Samo wykształcenie to nadal za mało, by wyróżnić się na rynku pracy. Z tego względu studenci kierunków informatycznych wybierają te praktyki, dzięki którym faktycznie zwiększą swoje kwalifikacje i zdobędą doświadczenie projektowe. Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, centrum technologiczne HL Tech tworzące rozwiązania IT dla Hargreaves Lansdown, finansowego lidera w Wielkiej Brytanii, stworzyło Program Praktyk, którego kolejna edycja rusza już w lipcu. Zgłoszenia można składać do 24 maja przez stronę hltech.com.

 

Przystępując do tworzenia praktyk sprawdziliśmy, co jest najważniejsze dla studentów. Opieka merytoryczna i praca nad projektem wynikającym z realnej potrzeby biznesowej stanowiły punkt wyjścia w konstruowaniu naszego programu. Przygotowaliśmy dokładny plan uwzględniający cele i kolejne etapy programu, by praktykanci już na etapie rekrutacji wiedzieli, czego się spodziewać. Był to wyraźny sygnał dla studenta, że właśnie u nas wiele się nauczy, a jego praca będzie nie tylko doceniona, ale przede wszystkim wykorzystana w praktyce – przez naszą centralę w Bristolu – podkreśla Aleksandra Babicka, Head of HR w HL Tech.

 

Wakacyjne płatne praktyki „Internship That Matters. Real Project. Real Experience” to 3 miesięczny profesjonalnie przygotowany program, podczas którego uczestnicy będą pracować nad realnym projektem. Pod czujnym okiem najlepszych ekspertów zrealizują projekt end – to – end, czyli od pierwszej linii kodu, aż po wdrożenie rozwiązania na produkcję wewnątrz Hargreaves Lansdown.

 

Rok temu, kiedy po raz pierwszy tworzyliśmy program praktyk, przyświecała nam myśl, aby był zupełnie inny, niż te, w których dotychczas studenci brali udział. Skupiliśmy się zatem na dostarczeniu realnego wsparcia merytorycznego dla wszystkich praktykantów, dzięki czemu mogli rozwinąć praktyczną wiedzę niezbędną do realizacji projektów IT na wysokim poziomie. Nasi Liderzy Techniczni czuwali nad każdym etapem programu. Dzięki temu każdy z praktykantów otrzymywał regularną informację zwrotną na temat swoich postępów oraz obszarów, nad którymi powinien popracować. Ponadto dedykowany projekt, nad którym pracowali praktykanci był na bieżąco konsultowany z działem IT w Hargreaves Lansdown. Myślę, że element pracy z doświadczonymi specjalistami oraz możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku stanowią unikalną wartość z perspektywy osób rozpoczynających swoją karierę – dodaje Kinga Janeczek, HR Generalist w HL Tech.

 

II edycja Programu Praktyk HL Tech „Internship that matters. Real project. Real experience.” potrwa od lipca do końca września 2019 roku. Praktyki skierowane są do osób studiujących na min. II roku studiów informatycznych lub kierunkach pokrewnych, a także absolwentów szkół programowania, którzy chcą się rozwijać w obszarach Backend, Frontend, QA. Rok temu w programie praktyk brało udział 10 studentów, 9 z nich otrzymało oferty pracy, finalnie pracę podjęło 8 studentów.

 

Więcej informacji: http://www.hltech.com/kariera/program-praktyk/

Film z I edycji: https://www.youtube.com/channel/UCl3_EouEsCDGMm-DVwwY6mw

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Raport Antal: 6 trendów na rynku kandydata w 2018 roku
2018-08-06
Feedback po rozmowie kwalifikacyjnej jako podstawowa potrzeba kandydata. Jak bra ...
2018-07-30
Oczekiwania vs. rzeczywistość. Czy przedsiębiorcy odpowiadają na potrzeby pr ...
2018-07-25
Najbardziej nieprawdopodobne zachcianki programistów, czyli hity z rozmów rekr ...
2018-07-12

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej