HRownia | 2018-02-05

Outsourcing kadrowo-płacowy - dlaczego warto?

Outsourcing kadrowo-płacowy - dlaczego warto?

Rynek outsourcingu kadrowo-płacowego nieustannie się zmienia i rozwija. Wdrożenie nowych technologii ułatwia firmom korzystającym z zewnętrznych usług zaproponowanie swoim pracownikom nie tylko tego, co zgodne z aktualnymi trendami, ale także tego, co praktyczne. Prowadząc działalność gospodarczą nie musisz martwić się o to, że pozostaniesz w tyle ze znajomością nowoczesnych narzędzi - zaufaj firmie zewnętrznej i postaw na profesjonalne rozwiązania.

 

Kadry i płace w rękach specjalistów

Firmy zajmujące się outsourcingiem kadrowo-płacowym każdego dnia korzystają z programów i narzędzi, dzięki którym codzienna praca staje się łatwiejsza i skuteczniejsza. Wewnętrzne działy kadr i płac nieustannie mierzą się z precyzyjną weryfikacją ewidencji czasu pracy czy planowaniem grafiku, uwzględniającego wszelkie zmiany - choroby, urlopy, wypadki losowe. W nadmiarze obowiązków i gromadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej, nietrudno o pomyłkę, zwłaszcza, kiedy liczba pracowników nie jest adekwatna do liczby osób, których należy rozliczyć i obsłużyć kadrowo. Wiele firm nie chce i nie może pozwolić sobie na to, żeby zainwestować w rozbudowany zespół pracowników kadrowo-płacowych, zatrudnionych na cały etat.

W takich przypadkach jedną z możliwości jest wsparcie firm zewnętrznych i oddelegowanie najważniejszych i powtarzalnych zadań w tym zakresie. Korzystanie z pomocy profesjonalistów może odpowiadać bieżącym potrzebom i nie musi oznaczać konieczności ponoszenia opłat za niewykorzystane usługi. Może wydawać się, że outsourcing kadrowo-płacowy zarezerwowany jest dla dużych firm i międzynarodowych korporacji, jednak nic bardziej mylnego. Z powodzeniem mogą wdrożyć go mniejsze firmy, chcące skorzystać z pomocy kadrowo-płacowej w mniejszym zakresie, np. tylko w kontekście wprowadzenia do firmy rekrutacji online w postaci wideorekrutacji.

 

 

Rozwiązania kadrowo-płacowe

Papierowe wersje kart czasu pracy odchodzą w zapomnienie. Głównym powodem jest duże prawdopodobieństwo ich zagubienia lub fałszowania informacji przez pracowników. Korzystanie z tradycyjnej wersji utrudnia pracę działu kadr i dodatkowo przyczynia się do gromadzenia dokumentów, zajmujących dużo miejsca. Atrakcyjną i coraz popularniejszą alternatywą są elektroniczne aplikacje do ewidencji czasu pracy. Firmy mogą dzięki nim sprawnie zarządzać grafikiem i urlopami oraz zautomatyzować wszystkie procesy kadrowo-płacowe. W jednym miejscu zostają zgromadzone najważniejsze informacje, które można sprawdzać w każdym miejscu, nie tylko pracując w biurze.

Co zyskujemy? Możliwość sprawdzenia godzin pracy pracownika oraz dostosowanie jego grafiku do przekazanej dyspozycyjności. Jest to korzystne szczególnie w przypadku zatrudniania pracowników dorywczych. Podobnie z wynagrodzeniem - wystarczy wybrać w systemie wysokość stawki i zestawić ją z liczbą przepracowanych godzin, żeby w prosty sposób zyskać niezbędny wynik.

To tylko jeden z wielu przykładów narzędzi, z których warto korzystać w obszarach kadrowo-płacowych. Nie martw się, jeśli nie wiesz, które wybrać i które będą dla Twojej firmy najkorzystniejsze. Poproś o pomoc firmę specjalizującą się w obsłudze kadrowo-płacowej i zyskaj dzięki temu oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej