HRownia | 2016-12-19

Wideorekrutacja

wideorekrutacja

Choć współczesnym czasom towarzyszy imponujący rozwój technologii, z wieloma procesami, które zachodzą w dzisiejszych przedsiębiorstwach wciąż związany jest problem biurokracji. Ponadto, rekruterzy bardzo często borykają się z trudnością wyboru odpowiedniej osoby na podstawie (nierzadko bardzo podobnych do siebie) CV oraz niedopasowaniem kandydatów do konkretnych stanowisk. Rozwiązaniu tych i innych problemów służy narzędzie, wprowadzające rewolucję w pracy HR-owców - wideorekrutacja.

 

Czym jest wideorekrutacja i jakie przynosi korzyści?

 

Jest to innowacyjne narzędzie HR, umożliwiające usprawnienie procesu rekrutacji oraz osiąganie lepszej skuteczności przy ocenie kandydatów. Jej ogromną zaletą jest ograniczenie problemu biurokracji. Zebrane na komputerze nagrania, prezentujące sylwetki osób ubiegających się o konkretne stanowisko, pozwalają uniknąć gromadzenia sterty dokumentów aplikacyjnych. Osoby uczestniczące w procesie wideorekrutacji nie muszą obawiać się tego, że nagranie wydostanie się poza mury danego przedsiębiorstwa - zostanie ono wykorzystane tylko w celach rekrutacyjnych.  

 

Wideorekrutacja to narzędzie rekrutacyjne, które pozwala zaoszczędzić  dużo czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej,  daje możliwość przeprowadzenia wywiadu z kandydatem za pośrednictwem platformy online, bez względu na czas i miejsce.

 

Niewątpliwą wartością narzędzia jest to, że daje nam ono pełniejszy obraz kandydata. Rekruter na podstawie rozmowy przeprowadzonej online może ocenić stopień znajomości języków obcych, prezencję oraz komunikatywność swojego rozmówcy. Wideorekrutacja umożliwia weryfikację zachowań kandydatów w sytuacjach stresujących poprzez obserwację mimiki twarzy i mowy ciała, co nie byłoby możliwe np. podczas rozmowy telefonicznej.

 

Wideorekrutacja - zalety

 

  • oszczędność czasu i miejsca,

  • poszerzony obraz kandydata dzięki możliwości sprawdzenia jego prezencji oraz reakcji na stresujące sytuacje,

  • wizerunek innowacyjnego pracodawcy,

  • możliwość dzielenia się zapisanym nagraniem z innymi współpracownikami, celem uzyskania pomocy podczas podejmowania decyzji o zatrudnieniu danego kandydata.

 

Oprócz rewolucji w pracy HR-owców, wideorekrutacja to także szansa dla kandydatów na wyróżnienie się na tle konkurentów. Osoby decydujące się wziąć udział w takiej formie rekrutacji mogą udowodnić potencjalnemu pracodawcy, że zależy im na danym stanowisku oraz że stawianie czoła nowym wyzwaniom nie stanowi dla nich problemu. Zadbaj o employer branding i zaproś do swojej organizacji nowoczesne narzędzia HR!

 

Narzędzie wspomniane w tekście:

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Przywództwo 360°, sposobem na sukcesywne zarządzanie zespołami
2017-10-17
Analiza psychometryczna a proces rekrutacji
2017-07-31
Rekruter kontra cyberprzestępca - jak wyjść cało z tego pojedynku?
2017-07-27
Fuko dla kandydatów i rekruterów
2017-06-13

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej