HRownia | 2017-02-10

Nie zapomnij o lekarzu przy przeprowadzce za pracą

Nie zapomnij o lekarzu przy przeprowadzce za pracą

Coraz więcej Polaków jest gotowych zmienić miejsce zamieszkania ze względu na pracę. Najchętniej wybierają Wrocław, Trójmiasto i Warszawę. Ważnym elementem przeprowadzki jest dobry dostęp do opieki zdrowotnej. Ubezpieczenia zdrowotne zapewniane przez pracodawców oferują większy wybór placówek niż pakiety wykupione w sieci przychodni.

Jak wynika z 6. edycji badania Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy coraz rzadziej Polacy wykluczają możliwość zmiany miejsca zamieszkania po otrzymaniu atrakcyjnej oferty pracy. Odsetek osób zupełnie odrzucających perspektywę relokacji zmalał z 19% do 14%. Ponadto, 33% badanych przeprowadziło się co najmniej raz, kolejne 11% kilka razy, a 9% wyjechało za granicę za pracą. Jako najbardziej atrakcyjne polskie miasta do relokacji wskazano Wrocław (39%), Trójmiasto (36%), Warszawę (31%), Kraków (29%) i Poznań (28%).

Dodatkowa opieka lekarska ważnym benefitem

Głównymi elementami propozycji pracy, na które zwracamy uwagę są wysokość wynagrodzenia, forma zatrudnienia i siła marki pracodawcy. Ważną częścią oferty są też benefity pozapłacowe. 35% specjalistów i menedżerów wskazuje, że podstawowy pakiet bonusów jak prywatna opieka medyczna czy karta sportowa są elementami niezbędnymi jakie powinna posiadać oferta pracy, którą są w stanie rozważyć. Zapewnienie przez pracodawcę niepublicznej ochrony zdrowotnej szczególnie doceniać będą pracownicy, którzy zmienili miejsce zamieszkania.

W rodzinnym mieście wiemy, do której przychodni czy lekarza najlepiej się zgłosić dzięki sieci kontaktów własnych czy rodzinnych. Sytuacja zmienia się radykalnie w przypadku przeprowadzki. W nowym miejscu zazwyczaj nie posiadamy rozeznania ani w lokalizacji lokalnych przychodni, a tym bardziej w jakości usług oferowanych przez poszczególne placówki. Oczekujemy zatem, że pracodawca wyciągnie w tej kwestii pomocną dłoń zapewniając prywatną opiekę medyczną – mówi Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Mając to w pamięci pracodawca, planujący zatrudnić osoby mieszkające w innych miastach, powinien wybierając ochronę dla swoich pracowników skorzystał z oferty, która gwarantuje dostęp do jak największej liczby placówek.

Ubezpieczenie czy pakiet w sieci przychodni?

Rynek prywatnych usług medycznych w Polsce nieustannie się rozwija. Powstają nowe przychodnie, sieci placówek, ale także prywatne gabinety. Rosnąca liczba dostępnych poza NFZ świadczeń powoduje, że firmy szukające dodatkowej ochrony dla swoich pracowników mają dostęp do szerokiego wachlarza ofert. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są umowa z siecią przychodni lub zakup ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku pracodawców zatrudniających osoby, które zdecydowały się na przeprowadzkę do innego miasta ciekawszym rozwiązaniem wydaje się to drugie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dostęp do szeregu różnych sieci medycznych, a także pojedynczych prywatnych placówek medycznych. Dzięki temu niezależnie od rejonu miasta, w którym pracownik zdecyduje się osiedlić będzie miał dostęp do przychodni zlokalizowanej niedaleko domu.

Osoby korzystające z ubezpieczeń zdrowotnych mają dostęp nie tylko do przychodni ogólnych, ale również do placówek wysokospecjalistycznych dysponujących szerokim asortymentem aparatury diagnostycznej.

 

Autor: Tomasz Luty

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Raport Antal: 6 trendów na rynku kandydata w 2018 roku
2018-08-06
Oczekiwania vs. rzeczywistość. Czy przedsiębiorcy odpowiadają na potrzeby pr ...
2018-07-25
Znajdź pracę za granicą z jober.pl
2018-07-23
Absencja jako wynik procesów wewnętrznych w organizacji
2018-07-06

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej