Marta Bober | 2017-05-29

Pracownik w równowadze. Cykl konferencji The BSS Tour zawita do Trójmiasta

Pracownik w równowadze. Cykl konferencji The BSS Tour zawita do Trójmiasta

Coraz większą wagę przywiązujemy do zachowania zdrowej proporcji pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Wpływa to nie tylko na pracodawców, ale także miasta pragnące przyciągnąć i zatrzymać u siebie wykwalifikowane kadry. Trójmiasto na tle innych polskich aglomeracji wyróżnia dbałość o jakość życia mieszkańców, która stała się jednym z najważniejszych czynników relokacji pracowników. Z tego względu to właśnie tutaj 8 czerwca odbędzie się forum na temat idei tzw. „Work-Life Balance”.

Coraz częściej mówi się o zjawisku „rynku pracownika”. Firmy konkurujące o wykwalifikowane kadry starają się sprostać oczekiwaniom kandydatów, a te nie ograniczają się już tylko do kwestii finansowych. Na temat roli zdrowej równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym dyskutować będą w Gdańsku przedstawiciele sektora nowoczesnych usług dla biznesu, instytucji otoczenia biznesu oraz urzędów miast, specjalnych stref ekonomicznych i Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wydarzenie podzielone zostało na cztery bloki tematyczne, z których trzy to panele dyskusyjne, a czwarty stanowi wystąpienie gościa specjalnego. Podczas panelu „Biznes dla człowieka czy człowiek dla biznesu” podjęta zostanie próba odpowiedzi między innymi na pytania w jaki sposób miasto przyczynia się do utrzymania zrównoważonego życia mieszkańców, jak wpływa na to jego lokalizacja oraz czy mamy szansę dorównać Skandynawom – uznawanym za „mistrzów idei Work-Life Balance”? Podczas drugiego panelu omówiona zostanie kwestia firmowej odpowiedzialności za równowagę w życiu pracowników. Podczas konferencji pojawi się także tematyka środowiska pracy, czyli w jaki sposób stworzyć biuro, w którym pracownik poczuje się jak w domu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Halina Piasecka, ekspert w dziedzinie szczęścia w pracy, która opowie o tym jak motywować i utrzymać najlepszych pracowników oraz co zrobić, by postawić na efektywność zespołów.

Partnerami wydarzenia są między innymi IAOP - największe na świecie stowarzyszenie sektora outsourcingu, Niemieckie Stowarzyszenie Outsourcingu Outsourcing Verband oraz Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC).

Konferencja The BSS Tour odbędzie się 8 czerwca 2017 roku w hotelu Almond Business&SPA**** przy ulicy Toruńskiej 12. Rejestracja gości rozpocznie się o godzinie 10.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – jedyny warunek uczestnictwa to wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem:

http://www.bsstour.com/trojmiasto/rejestracja  

 

Fundacja Pro Progressio – misją Fundacji jest wspieranie działań służących rozwojowi i inwestycjom w Polsce, a także optymalnemu wykorzystaniu zasobów przedsiębiorstw i sektora publicznego w kraju i na świecie. Pro Progressio realizuje projekty, których celem jest rozwój branży outsourcingowej w Polsce. Fundacja współpracuje z sektorem publicznym (miasta, agencje rozwoju regionalnego, specjalne strefy ekonomiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowo-technologiczne, uczelnie wyższe) i prywatnym w Polsce oraz międzynarodowymi organizacjami sektora outsourcingu. Pro Progressio wspiera, promuje i nagradza podmioty, które przyczyniają się do rozwoju dobrych praktyk w zakresie outsoucingu, optymalizacji procesów oraz kosztów. Fundacja jest pomysłodawcą i organizatorem jedynego niekomercyjnego konkursu dla branży outsourcingu. Celem Outsourcing Stars jest wyłonienie i nagradzanie najprężniej rozwijających się firm outsourcingowych oraz instytucji bezpośredniego otoczenia branży. 

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Dymek

Triple PR, Wilcza 25/6, Warszawa

22 216 54 20, 601 542 502

magdalena.dymek@triplepr.pl

www.triplepr.pl

Autor:
Autor: Marta Bober

Marta Bober

HRownia

696436152

marta.bober@hrownia.pl


Redaktor Naczelna
Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Czas Discover’ów! Cykl jednodniowych spotkań inspiracyjnych
2018-02-01
HR FACTOR XII #SMART_HR
2018-01-18
IX Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu
2018-01-16
HR Power DC
2018-01-03

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej