Agata Łotowska | 2017-02-22

Podsumuj ostatnie projekty i ustal cele na najbliższy okres wraz z pracownikami, czyli jak wielką moc może mieć efektywna komunikacja wewnętrzna w firmie

Podsumuj ostatnie projekty i ustal cele na najbliższy okres wraz z pracownikami, czyli jak wielką moc może mieć efektywna komunikacja wewnętrzna w firmie

Marzeniem każdego pracodawcy są pracownicy, którzy mimo mijającego stażu pracy są cały czas zmotywowani i zaangażowani w swoje zadania. Wychodzą z własną inicjatywną, rozwijają swoje umiejętności z myślą o pozytywnym wpływie na funkcjonowanie całej firmy. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie! Odkryj jak wielką moc ma efektywna komunikacja wewnętrzna z pracownikami.

 

Warto rozmawiać  

Komunikacja – ilość opublikowanych artykułów, wydanych książek, przedstawionych prezentacji podczas spotkań branżowanych na ten temat jest niezliczona. Nadal wielu pracodawców nie docenia możliwości jakie niesie za sobą stała i efektywna wymiana informacji.

Rozmawiając z pracownikiem kreujemy atmosferę zaufania i otwartości. Pracownicy mający świadomość jak ich praca przekłada się na rozwój i efekty całej firmy wyróżniają się większym zaangażowaniem w podejmowane przedsięwzięcia. Mają poczucie odpowiedzialności, że ich kompetencje i działania realnie wpływają na wynik realizowanych projektów. Znajomość celów i strategii na najbliższy okres to poczucie wzajemnego zaufania pracodawcy i pracownika, a co za tym idzie wzmocniona motywacja do rzetelnej pracy na rzecz całej organizacji.

 

„Nasze cele na najbliższy rok…”, czyli spotkanie podsumowujące

Jednym z dających pozytywne rezultaty sposobów na wdrożenie w organizacji efektywnej komunikacji wzmacniającej zaangażowanie, odpowiedzialność i lojalność są cykliczne spotkania ze wszystkimi pracownikami mające na celu podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz określenie programu działania na najbliższy okres.

Dobrym miejscem na takie podsumowanie są duże wydarzenia z cyklu życia organizacji jak urodziny, czy wigilia firmowa. W obecności wszystkich pracowników zarząd firmy ma możliwość przedstawienia dokładnego i szczegółowego podsumowania dokonań i wyników osiągniętych w ostatnim czasie oraz perspektyw na najbliższy okres.

Pracownik, który ma wiedzę, jakie projekty zostały zrealizowane oraz jakie są są planowane czuje się prawdziwą częścią całej firmy. Ma przekonanie, że jego praca realnie wpływa na działanie tej ogromnej machiny. Jest potrzebny i ważny. W końcowym efekcie wzrasta jego poczucie odpowiedzialności, lojalności i zaangażowania w wykonywane na co dzień zadania.

 

Takie proste działanie, jak rozmowa z pracownikami i bieżąca informacja a jakie rezultaty! Warto zainwestować w kulturę organizacji opartą na otwartej komunikacji. Stworzyć miejsce pracy, w którym każdy pracownik ma świadomość, jak jego praca wpływa na funkcjonowanie całej firmy.

Autor:
Autor: Agata Łotowska

Agata Łotowska

agata.lotowska@gmail.com


Zawodowo pracuję z ludźmi. Co najważniejsze, nie obok ludzi - a z nimi. W swojej pracy największy nacisk kładę na relacje: z Kandydatami na każdym etapie rekrutacji i selekcji oraz poprzez działania Employer Branding, pracownikami firmy w ramach komunikacji wewnętrznej, Klientami w procesie coachingowym. Szukam i odkrywam potencjały zawodowe, wspieram w procesie poszukiwania pracy, własnym rozwoju, szkolę. Codziennie odbywam wiele rozmów, w których staram się wykorzystywać wykształcenie i umiejętności z psychologii w biznesie, zarządzania, coachingu oraz socjologii w organizacji. Obecnie pracuję na stanowisku Starszy Specjalista ds. Rekrutacji i Employer Branding w branży mediowej oraz Coach. Do pracy przyjeżdżam na miętowym rowerze typu holenderka. Prywatnie spoglądam na świat zza okładek książek, szczególnie fantasy i kryminałów oraz medytuję.
Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Tablica ogłoszeń - relikt przeszłości czy aktualne narzędzie Employer Brand ...
2017-03-14
Komunikację należy dopasować do odbiorcy - rozmowa z Justyną Piesiewicz
2017-02-20

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej