HRownia | 2016-11-08

Czy akcje edukacyjne dla pracowników przynoszą korzyści?

Czy akcje edukacyjne dla pracowników przynoszą korzyści?

Praca niesie za sobą ryzyko doświadczania stresu i długich godzin spędzonych przed komputerem. Dlatego pracodawcy starają się jak najlepiej zadbać o swoich pracowników. Ostatnio coraz popularniejsze stają się akcje edukacyjne w miejscach pracy np. dotyczące zdrowego stylu życia. Czy takie działania mają sens? Czy pracownicy naprawdę czerpią z nich korzyści?

To jak postrzegana jest nasza firma i w jakim nastroju są nasi pracownicy ma coraz większe znaczenie dla funkcjonowania organizacji na rynku. Świadomi tego trendu pracodawcy oferują nowe benefity pracownicze. Wśród nich znajdują się programy i warsztaty edukacyjne, dotyczące różnych sfer życia. Jakie korzyści przynoszą tego typu projekty?

  1. Edukacja pracownika – dotychczas pod tym pojęciem rozumiano wyłącznie programy doszkalające. Dziś to także strategia, która służy nie tylko poprawie umiejętności i jakości pracy, ale także poprawie prywatnej sfery życia. Coraz częściej w miejscu zatrudnienia mamy możliwość skorzystania ze szkoleń dotyczących aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania czy programów coachingowych, pokazujących, jak czerpać z życia to, co najlepsze.

  2. Wellbeing w biurze – w tym nurcie na pierwszym miejscu stawia się dobre samopoczucie pracownika. Zyskuje na tym nie tylko pracodawca i pracownik, ale również cała organizacja. Poprawia się atmosfera w pracy i pojawia się mniej konfliktów, co ma duże znaczenie w budowaniu efektywnego zespołu i udanej współpracy.

  3. Work-life balance – programy dla pracowników idealnie wpisują się także w koncepcję odnalezienia równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zgodnie z ideą WLB pracodawca powinien doceniać swojego pracownika i dbać o jego dobre samopoczucie oraz zadowolenie z podejmowanych działań. Programy edukacyjne pozwalają na oderwanie się od natłoku obowiązków oraz zdobycie przydatnej wiedzy na temat funkcjonowania w pracy i poza nią.

  4. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy – jak powszechnie wiadomo coraz częściej to nie pracodawca wybiera pracownika, a na odwrót. Niezwykle istotne jest więc dbanie o pozytywny wizerunek firmy. Należy pamiętać, że osoba poszukująca zatrudnienia przed rozmową kwalifikacyjną sprawdza informacje na temat potencjalnego pracodawcy. Nieskazitelna opinia i szeroka gama benefitów pozwoli nam na zatrudnienie najlepszych kandydatów.

Wiele argumentów przemawia za wyborem programów pracowniczych. Warto rozważyć wdrożenie ich w swoim biurze. Jednym z takich programów jest „RAZEM dla zdrowia pracowników”, na który składa się cykl szkoleń współtworzonych przez dietetyków z Edukacji Żywieniowej.PL i Take a Fruit – firmy dostarczającej świeże owoce i warzywa do biur. Celem projektu jest przedstawienie najważniejszych zasad żywienia oraz przekazanie jego uczestnikom praktycznych umiejętności związanych z budowaniem zdrowia poprzez właściwe odżywianie w pracy.

 

Program RAZEM DLA ZDROWIA PRACOWNIKÓW:

Program zdrowego odżywiania w miejscu pracy daje wskazówki, w jaki sposób powinniśmy prawidłowo się odżywiać oraz jakimi zasadami kierować się spożywając codzienne posiłki. W ramach programu specjaliści: przeprowadzają audyt nawyków żywieniowych w miejscu pracy, określają obszary wymagające wsparcia i przedstawiają dla nich realne rozwiązania, prowadzą także wykłady i warsztaty praktyczne związane z zasadami prawidłowego żywienia oraz przygotowują indywidualne programy odżywiania w miejscu pracy według indywidualnego zapotrzebowania. Więcej na www.razemdlazdrowiapracownikow.pl

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Oczekiwania vs. rzeczywistość. Czy przedsiębiorcy odpowiadają na potrzeby pr ...
2018-07-25
Absencja jako wynik procesów wewnętrznych w organizacji
2018-07-06
Dlaczego łatwiej znaleźć pracę niż dobrego pracownika?
2018-04-30
Ignorując głos pracowników blokujesz rozwój firmy
2018-01-30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej