HRownia | 2016-12-02

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy?

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy?

Poszukiwanie pierwszych doświadczeń zawodowych, powrót na rynek pracy po dłuższej przerwie, chęć zmiany aktualnego zatrudnienia. Nieważne w jakiej sytuacji jesteś, pracy możesz szukać na kilka sposobów.

Osoby, które przez długi czas nie mogą znaleźć pracy są sfrustrowane i nie mają pomysłu na to, gdzie jej szukać. Nie znają firm, do których mogliby aplikować ani nie wiedzą, jakie trendy panują na rynku pracy. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się zgłoszenie się do agencji pracy. Niestety, obrosły one w mit niewiarygodnych i okradających zatrudnionych. Z tego powodu niektórzy mają obawy przed korzystaniem z takich usług, ale jak się okazuje niepotrzebnie. Wiele firm rezygnuje z działu rekrutacji i woli zlecić zatrudnianie agencji zewnętrznej. Nieprawdą jest też to, że agencje szukają tylko pracowników tymczasowych. Posiadają zróżnicowaną bazę ofert pracy, czego przykładem jest www.aterima.pl.

 

Przede wszystkim: bezpieczeństwo i rzetelność

Dla firm zajmujących się pośrednictwem pracy bardzo istotne jest dbanie o wizerunek. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy agencja działa zgodnie z prawem z pomocą przychodzi nam Internet. Możemy dzięki niemu sprawdzić opinie o danej agencji. Co więcej, szybko dowiemy się czy firma opłaca ZUS i posiada siedzibę - wystarczy sprawdzić, czy widnieje w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia prowadzonym przez marszałka województwa. Jeśli się tam znajduje, wtedy mamy pewność, że firma jest wiarygodna i korzystanie z jej usług jest w pełni bezpieczne.

Zazwyczaj agencje specjalizują się w kilku określonych branżach, a nawet regionach. Dzięki temu rekruterzy mają rozbudowaną bazę ofert pracy, pod które szukają określonych kandydatów. Świadczy to o profesjonalizmie agencji. Co więcej, rekrutacją zajmują się odpowiednio przygotowane osoby, które nie tylko znajdują potencjalnych pracowników, ale przede wszystkim weryfikują ich kompetencje. Za sprawą bazy ofert pracy, potrafią zaproponować aplikującym inną ofertę, w razie nieotrzymania tej, na którą składano CV.  Dlatego korzystając z takich usług, jak na przykład www.aterima.pl, zawsze można liczyć na to, że zadzwoni do nas rekruter z dobrą wiadomością. Wiele agencji przechowuje dane osobowe kandydatów w bazie, ale nie trzeba się martwić, że trafią one w niepowołane ręce. Są odpowiednio chronione i wykorzystywane tylko w procesie rekrutacji.

Kolejną zaletą jest to, że agencje rekrutacyjne posiadają odpowiednie narzędzia, jak na przykład testy kompetencji, które pozwolą zweryfikować nasze mocne i słabe strony. Za ich pomocą dopasowanie predyspozycji do odpowiedniego stanowiska jest o wiele łatwiejsze. Dzięki temu można uniknąć rozczarowania zaproponowaną pracą. Ponadto, rekrutacje za pomocą agencji pośrednictwa pracy często są szybsze i skuteczniejsze. Wynika to chociażby ze wspomnianej wcześniej bazy CV, doświadczenia rekruterów, znajomości rynku pracy oraz nowoczesnych narzędzi.

 

Praca za granicą

Korzystanie z agencji pracy okazuje się niezwykle ważne w przypadku chęci podjęcia zatrudnienia za granicą. Jak wszyscy wiemy, wyjazd na własną rękę jest bardzo ryzykowny. Wtedy zdecydowanie lepiej zgłosić się do agencji pracy. Nie tylko szybciej znajdziemy odpowiednią dla siebie ofertę, ale przede wszystkim, gdyby coś działo się niezgodnie z umową, możemy liczyć na wsparcie agencji. Trzeba też pamiętać, że chcąc pracować na przykład we Francji będziemy zatrudnieni według francuskiego prawa, co oznacza, że także nasz kontrakt będzie w tym języku. Przetłumaczeniem umowy powinna zająć się agencja pracy, co jest dużym udogodnieniem dla pracowników. Powinny nam zostać jasno przedstawione obowiązki, warunki współpracy, koszty i oczywiście stawka godzinowa.

 

Wszystko jest jasne

Częstym problemem przy podpisywaniu umowy są określenia netto/brutto, które dla wielu osób są kłopotliwe. Jeszcze trudniejsze jest pytanie na rozmowie rekrutacyjnej: Ile Pan/Pani chciałby/chciałaby zarabiać? Nie wiemy jakich pieniędzy możemy oczekiwać i czego ostatecznie się spodziewać. Dlatego na początku warto zrobić rozeznanie w zarobkach na danym stanowisku i przećwiczyć sobie na kalkulatorze wynagrodzeń interesujące nas kwoty. Gdzie znajdziemy taki kalkulator? Chociażby na http://www.aterima.pl/kalkulator-wynagrodzen.html. Po zaznaczeniu odpowiedzi na 3 pytania, można sprawdzić, jaka kwota wpłynie na nasze konto. To świetne narzędzie jest pomocą dla wielu kandydatów.

 

W wielu przypadkach agencje pośrednictwa pracy są świetną metodą poszukiwania pracy. Agencje takie jak www.aterima.pl oferują wysoką jakość usług, co przejawia się chociażby w sposobie udzielania feedbacku. Posiadają rozbudowaną bazę ofert pracy i CV, dzięki czemu mogą pomóc znaleźć zatrudnienie osobom o różnym doświadczeniu, kwalifikacjach i oczekiwaniach.

 

Artykuł sponsorowany

Autor:
Autor: HRownia

HRownia

Hrownia

redakcja@hrownia.pl

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Raport Antal: 6 trendów na rynku kandydata w 2018 roku
2018-08-06
Znajdź pracę za granicą z jober.pl
2018-07-23
Dlaczego łatwiej znaleźć pracę niż dobrego pracownika?
2018-04-30
Nomadzi są wśród nas, czyli o pracy z każdego zakątka globu
2018-04-12

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej