HRownia | 2018-03-12

Szkolenia - dzisiejsza szansa na sukces

Szkolenia - dzisiejsza szansa na sukces

 

Kariera zawodowa to jeden z najbardziej istotnych aspektów życia współczesnego człowieka. Praca dostarcza nam szansę samorealizacji i daje zadowolenie z siebie. Satysfakcja z zawodowych dokonań i docenienie przez pracodawcę idą w parze ze zdobywaniem nowych i rozwijaniem posiadanych już kompetencji.

 

Rynek pracy nie śpi

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować dynamicznie postępujące zmiany na niemal wszystkich rynkach. Konieczność dostosowywania się do nowej sytuacji i rosnących wymagań (zarówno ze strony klientów, jak i pracodawców) nie pozwala osobom chcącym rozwijać swoją karierę zawodową na stagnację i bazowanie na opanowanych już umiejętnościach. Jednym z rozwiązań, które mają uchronić pracowników przed “zostaniem w tyle” jest udział w szkoleniach mających na celu podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie wiedzy. Tego typu wydarzenia cieszą się coraz większą popularnością wśród osób zatrudnionych w rozmaitych branżach na całym świecie. Wzrost zainteresowania dodatkowymi formami kształcenia można zaobserwować także w Polsce. Osoby czynne zawodowo są coraz bardziej świadome tego, że właściwe zarządzanie posiadanymi zdolnościami pozwala zabezpieczyć przyszłość na niezwykle zmiennym rynku pracy. Szkolenia, które kiedyś stanowiły jeden z elementów mających jedynie motywować pracowników, dziś pełnią rolę narzędzia pozwalającego pracować nad ich rozwojem.

 

Dlaczego warto się szkolić?

Pracownicy decydują się na udział w szkoleniach nie tylko ze względu na bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Do najważniejszych motywacji należą także:

 

  • zwiększenie szans na otrzymanie awansu,

  • chęć zmiany miejsca pracy,

  • możliwość założenia własnej działalności,

  • okazja do nawiązania wartościowych kontaktów w wybranej branży,

  • poszukiwanie inspiracji do wprowadzenia zmian w życiu zawodowym.

 

Warto podkreślić, że stopniowo odchodzi się od trwających godzinami wykładów, które niewiele wnoszą do zawodowego życia uczestników. Coraz częściej można spotkać się z praktykami, którzy podczas swoich warsztatów dokładają wszelkich starań, aby przekazać uczestnikom jak najbardziej wartościowe i przydatne wskazówki poparte doświadczeniem.

 

 

Branża IT - wymagający rynek pracownika

Jedną z firm pomagających osobom czynnym zawodowo zadbać o swój rozwój jest Bee Talents, które organizuje Szkolenia dla Rekruterów IT pod marką Rocket Hive. Do wyboru zainteresowanych są warsztaty kompetencyjne, techniczne oraz narzędziowe, odbywające się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz Białymstoku. Dlaczego odpowiednie przygotowanie rekruterów IT jest tak istotne?

 

Branża IT rozwija się i zmienia bardzo szybko, natomiast zarzuty wobec rekruterów pozostają od lat takie same: brak wiedzy technicznej, nieprzygotowanie do rozmów, niedopasowana oferta, niezrozumienie stanowiska, słaby feedback. Zakładając Bee Talents zarówno ja jak i Ola mieliśmy doświadczenie w pracy w firmie IT i wiedzieliśmy, że te problemy można łatwo pokonać i tak naprawdę to kwestia dobrej edukacji. Przez ostatnie trzy lata dopracowywaliśmy nasz program onboardingowy dla rekruterów IT, dzięki czemu nasz zespół ma bardzo szeroką wiedzę techniczną, świetne kompetencje rekruterskie i potrafi korzystać z dziesiątek różnych narzędzi rekrutacyjnych - wyjaśnia Maciej Mazurek, współwłaściciel i zarządzający zespołem rekrutacji w firmie Bee Talents.

 

Z oferty szkoleniowej tej poznańskiej firmy skorzystało już wiele osób zajmujących się rekrutacją specjalistów jednej z najbardziej przyszłościowych branży. W czym tkwi sukces warsztatów organizowanych przez Bee Talents?

 

Wiedząc, że edukowanie rekruterów IT to dobry kierunek, postanowiliśmy zrobić następny krok i wystartować z Rocket Hive - szkoleniami, które są wiernym odwzorowaniem naszego programu onboardingowego, ale trwają nie miesiąc, a 24 godziny (3 moduły po 8h). W tym czasie nasi rekruterzy dzielą się całą swoją wiedzą mówiąc o konkretnych narzędziach, tipach i rozwiązaniach, które stosują na co dzień w swojej pracy. Warto również zwrócić uwagę na to, że ponad 50% czasu szkoleń jest w formie warsztatowej, gdzie uczestnicy mogą wykorzystać i utrwalić świeżo nabytą wiedzę. Coś co trudno zawrzeć w programie, ale daje dużą wartość, to nieformalna atmosfera, która pozwala na wzajemną wymianę wiedzy i nawiązywanie kontaktów między uczestnikami szkolenia. Rocket Hive to zdecydowanie jeden z naszych najbardziej udanych projektów, który mamy nadzieję, będzie miał wpływ na propagowanie dobrych praktyk i partnerskiego podejścia wśród Rekruterów IT - mówi nasz gość.

 

Współczesny rynek pracy wymaga od jego uczestników ogromnego zaangażowania w nieustanny rozwój i dążenie do tego, aby wyróżnić się na tle innych. Jesteśmy na dobrej drodze do zbudowania w naszej społeczności świadomości, że poszerzanie wiedzy i doskonalenie kompetencji zawodowych znacznie zwiększa szansę na rozwój kariery i osiąganie sukcesów.

 

Inne wpisy autora:

Powiązane Artykuły

Najbardziej nieprawdopodobne zachcianki programistów, czyli hity z rozmów rekr ...
2018-07-12
Bitspiration 2018: pierwsza na rynku ścieżka dla rekruterów IT!
2018-04-24
​​​​​​​Nie ma nowoczesnego HR w firmie bez nowych technologii
2018-03-30
Candidate experience - jakie znaczenie dla firmy ma opinia kandydata?
2018-03-29

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!


Wydarzenia Zobacz Więcej